Андрій Клюєв: В найкоротші терміни ми впорядкуємо систему адміністративних послуг

By | 08.10.2010

«В найкоротші терміни в Україні буде впорядковано систему адміністративних послуг», — заявив Перший віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв на засіданні Урядового комітету з питань розвитку галузей економіки та науково-інноваційної політики.

За його словами, буде кардинально скорочено кількість підприємств, які надають подібні послуги, кількість самих послуг, за які громадяни та підприємства вимушені платити гроші. «Окрім того, кошти за послуги, які залишаться, будуть спрямовуватися виключно до держбюджету», — підкреслив Андрій Клюєв. «Всі зайві побори з наших громадян ми повинні ліквідувати», — заявив Перший віце-прем’єр-міністр України. Він доручив в найкоротші терміни підготувати та винести на затвердження Кабінету Міністрів проект закону про систему адміністративних послуг.

На засіданні було схвалено проект постанови Уряду щодо надання таких послуг. Документ передбачає проведення аналізу переліків, порядків та умов надання адміністративних послуг, які надаються центральними органами виконавчої влади та підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери їх управління, та за його результатами подати Кабінетові Міністрів пропозиції щодо вдосконалення системи надання таких послуг. Передбачається, що Держкомпідприємництва буде постійно проводити відповідний моніторинг та щоквартально інформувати Уряд.

Проект постанови передбачає розмежування послуг на адміністративні та господарські, визначає перелік адміністративних послуг, а також покликаний створити умови для функціонування принципу «єдиного вікна». Документ містить доручення всім міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади відмовитися від надання господарських послуг.

Источник: Правительственный портал