Автокефалія УПЦ поставила хрест на неоімперському проекті Росії – Євстратій

By | 21.10.2018

 Утвердження в Україні Єдиної автокефальної помісної церкви ставить хрест на можливості реалізувати російський неоімперський проект.

Про таке заявив секретар Священого Синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій Зоря у чаті видання "Главред".

Він також зауважив, що утвердження незалежної української держави не дозволяє реанімувати Російську імперію.

"Мабуть, у Москві мають сподівання на те, що їм вдасться відновити імперію. Але час імперій минув, і здійснити ці плани не вдасться", – зазначив архієпископ.

На своїй сторінці в Фейсбук архієпископ Євстратій Зоря зазначив, що Лаври Печерська та Почаївська давно є Ставропігіями Київського Престолу — згідно соборних рішень ще 1991 і 1993 років!

Тож означення цього факту в повному титулі Предстоятеля — лише констатація того, що і дотепер було.

Це не приводило ні до яких заворушень чи проблем у минулому — не приведе у майбутньому (хоч кремлівські пропагандисти, можна передбачати, і спробують щось на цю тему набрехати).

ПОСТАНОВИ СОБОРУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ щодо релiгiйної ситуацiї на Українi та з iнших питань церковного життя 1-3 листопада 1991 р.

… 6. Собор Української Православної Церкви утверджує рiшення архiєрейського собру /6-7 вересня I99I р./ про утворення Луганської єпархiї, про ставропiгiю Свято-Успенської Почаївської Лаври у канонiчному вiданнi Митрополита Київського i всiєї України.

ПОСТАНОВИ Всеукраїнського Православного Собору Української Православної Церкви Київського Патрiархату 21-22 жовтня 1993 року

… 3. Святiйший Патрiарх є священноархiмандритом Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.