Бюджет щорічно не отримує з вини українських чиновників 6 млрд грн

By | 26.10.2018

Президент оператора державних лотерей «МСЛ» Георгій Ложенко заявив, що лотерейний ринок вже з 2016 року міг вийти на рівень сплати податків 5-6 млрд гривень щорічно.

Про це президент державних лотерей «МСЛ» повідомив у ефірі одного з телеканалів, зазначивши, що виходу на такий рівень податків від грального бізнесу до бюджету завадили дії українських чиновників.

За його словами, саме з 2014 року почалась руйнація та штучний перерозподіл лотерейного ринку. Ложенко зазначив, чиновники своїми діями створили умови для появи нелегальних лотерей – що і призвело до втрат державного бюджету.

«Якщо люди організовують якісь ігри, навіть у «тіні», то це означає, що їм дали можливість працювати нелегально. Комусь при владі захотілось перерозподілити ринок», – розповів президент державних лотерей «МСЛ».

Ложенко пояснив, що одним з інструментів для створення «тіньових» лотерей були зміни у податкове законодавство – платити податок повинен був кожний гравець незалежно від розміру виграшу.

«Звичайному гравцю не важливо чи сплачує лотерейний оператор податки чи ні – його цікавить лише свій виграш. Якщо гравець виграв 5 гривень, а лотерейний оператор виплачує йому 4,56 гривень, то він більше не прийде до цього оператора. І це проблема влади, а не споживача», – додав президент державних лотерей «МСЛ».

На його думку, в Україні потрібно застосовувати систему, відповідно до якої, потрібно конкретно вимірювати, скільки грошей було отримано від гравців та скільки отримав оператор після виплати виграшів.