Держкомпідприємництво: За два тижні Михайло Бродський очікує прийняття закону про скорочення майже на третину кількості ліцензованих видів діяльності

By | 22.09.2010

Голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський за два тижні очікує ухвалення у другому читанні законопроекту, яким буде скорочено майже третину ліцензованих видів діяльності.

Про це очільник Комітету заявив під час брифінгу, що відбувся в Кабінеті Міністрів України.

«Напередодні у Верховній Раді був прийнятий безпрецедентний законопроект, поданий президентом України Віктором Януковичем, про скасування понад 25% ліцензованих видів діяльності. У першому читанні його підтримали 237 депутатів. Я маю надію, що за два тижні ми доведемо цей законопроект до кінця», — наголосив Михайло Бродський.

Нагадаємо, відповідно до норм запропонованого законопроекту, буде скасовано ліцензування 23 із існуючих нині 78 видів господарської діяльності. В свою чергу це автоматично призведе до скорочення 354 ліцензованих видів робіт.

Ліцензуванню не підлягатимуть види робіт, провадження яких не пов’язано із загрозою безпеці держави, життю та здоров’ю людей, погіршенням стану довкілля, а також стосовно яких існують інші засоби державного регулювання. Адже розпочинаючи бізнес, який підлягає ліцензуванню, підприємець паралельно отримує велику кількість дозволів, сертифікатів, технічних умов тощо.

Окрім того, Держкомпідприємництво продовжує роботу з міністерствами та відомствами щодо скорочення кількості ліцензованих видів робіт. Нині погоджено нормативні акти щодо скорочення переліку видів робіт з такими органами ліцензування, як МНС, Національне космічне агентство України, Укрморрічфлот, Держводгосп і Мінпромполітики. В результаті наразі ліквідовано 751 (33%) видів робіт з 2268-ми.

Источник: Правительственный портал