ФСБ РФ затримала прикордонника, який «продав» інформацію про Пєтрова і Боширова

By | 30.10.2018

ФСБ затримала на робочому місці співробітника прикордонної служби в Північно-Західному регіоні, який, як вважають, продав інформацію про поїздки за кордон Алєксандра Пєтрова і Руслана Боширова.

Про це у вівторок повідомляють російські ЗМІ.

За словами співрозмовника видання «Росбалт», служба провела масові заходи, які торкнулися приватних детективів і людей, що займаються продажем виписок з «закритих» баз даних — зокрема, тих, які надавали інформацію про переміщення громадян через кордон, з бази «Роспаспорт» і з бази ФНС про майно росіян.

Немає сенсу залучати до операції прикриття президента, якщо для викриття досить клерка МВС

За короткий період співробітники двох управлінь провели понад 60 обшуків, відзначило джерело, порушено багато справ по ст. 183, 203, 137 Кримінального кодексу (незаконне отримання і розголошення відомостей, що становлять комерційну, податкову та банківську таємницю; перевищення повноважень приватним детективом, порушення недоторканності приватного життя). Джерело «Ведомостей» в спецслужбах підтверджує, що справ порушено багато, причому не тільки за цими статтями.

Крім співробітника прикордонної служби, за даними співрозмовника «Росбалта», на робочому місці затримано також співробітник одного з підрозділів ФНС. Він підкреслив, що заведені кримінальні справи ніяк не пов’язані з Пєтровим і Бошировим — в них мова йде про витоки по «іншим персонам».

На початку вересня Великобританія назвала Пєтрова і Боширова отруювачами колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в Солсбері. Британська влада заявила, що обидва є співробітниками ГРУ і що вони в’їхали в країну по цих документах, проте їх імена можуть бути псевдонімами.

The Insider і Bellingcat провели розслідування про особистості Пєтрова і Боширова. За їхньою інформацією, справжні імена росіян, підозрюваних в отруєнні, — Анатолій Чепіга і Алєксандр Мишкін. Перший, повідомили розслідувачі, — полковник ГРУ, другий — військовий лікар ГРУ.

«Аргумент»