ГПУ стала «торговою палатою» з укладання бізнес-угод – Гнап

By | 16.10.2018

Генеральна прокуратура України під керівництвом Юрія Луценка стала такою собі «торговою палатою», в якій угоди зі слідством про визнання вини перетворилися на комерційні угоди.

Про це у своєму відеоблозі «Право на правду» розповів журналіст Дмитро Гнап.

За його словами, в США правоохоронні органи йдуть на угоду з кимось із учасників злочинної групи, щоб вийти на справді велику рибу, тобто на голову злочинної піраміди. В Україні ж такі угоди зі слідством, зауважив Гнап, перетворилися на комерційні угоди.

Він нагадав, що ГПУ, керівник якої ще 2 роки тому розповідав про страшного злочинця колишнього міністра екології та природних ресурсів Миколу Злочевського, невдовзі закрила справу проти екс-міністра та його фірми, що не сплатила 1 млрд гривень податків.Відбулося це за угодою зі слідством. «Офіційно за цією угодою, фірма Злочевського сплатить до бюджету не мільярд, і не півмільярда, а лише 160 млн гривень», – зазначив журналіст.

Ще одним резонансним випадком, за словами Гнапа, є справа одного із колишніх керівників «Нафтогазу» часів президентства Віктора Януковича – Олександра Кацуби. У 2016 році його затримали за обвинуваченням у масштабних крадіжках.

Загалом ГПУ нарахувала, що Кацуба причетний до привласнення 1 млрд доларів. Однак, зауважив Гнап, йому теж запропонували укласти угоду зі слідством, за якою він заплатив лише 100 млн гривень, що за нинішнім курсом близько 4 млн доларів, і вийшов на волю.

Таким чином, резюмував журналіст, Генпрокуратура останнім часом стала просто торгово-промисловою палатою, адже там укладається чимало угод. Всі додаткові протоколи до цих угод невідомі, але, наголосив Гнап, усі бачать, як українські прокурори особливо не приховують свій шикарний спосіб життя.

Нагадаємо, нещодавно генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Україна та США розділять 220 млн доларів українського екс-прем’єр-міністра Павла Лазаренка після укладення ним угоди.