Микола Азаров: Будівництво має стати локомотивом підйому регіональної економіки

By | 24.09.2010

Прем’єр-міністр України Микола Азаров закликав місцеву владу ефективніше працювати над виведенням будівельного комплексу з кризи.

Під час наради з питань соціально-економічного розвитку Одещини Микола Азаров гостро розкритикував ситуацію, коли будівельний комплекс Одеської області не тільки не оговтався від удару, завданого провальною політикою 2008-2009 років, але й продовжує падіння в поточному році. Глава Уряду переконаний, що будівництво є тією ланкою, яка потягне за собою ланцюг економічного зростання. І місцева влада має стати генератором таких зрушень.

«Потрібно предметно зайнятися кожним замороженим, покинутим об’єктом. Збирайте інвесторів, забудовників, банкірів-кредиторів цих об’єктів і знаходьте рішення», — звернувся до місцевого керівництва регіону Прем’єр-міністр.

При цьому Микола Азаров підкреслив, що забудовники повинні зрозуміти, що цін, які були на піку розігрітого попиту, уже не буде, тому притримувати добудову і продаж житла та комерційної нерухомості безперспективно.

«Тому ми вирішили запровадити такий механізм: якщо забудовники підуть на продаж нерухомості з мінімальною рентабельністю, то Уряд та місцева влада підуть на фінансування витрат, які необхідні для добудови об’єктів і початку їх продажу», — зазначив Прем’єр-міністр України.

Источник: Правительственный портал