Микола Азаров сподівається, що у листопаді ЄС надасть Україні «дорожню карту» приєднання до Шенгенської зони

By | 29.10.2010

Прем’єр-міністр України Микола Азаров розраховує, що 22 листопада поточного року на саміті Україна–ЄС в Брюсселі наша держава отримає так звану дорожню карту входження в Шенгенську зону.

Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив у програмі «Іспит для влади» на Першому національному телеканалі.

«Керівництво ЄС запевнило Президента і нашу делегацію, коли ми були в Брюсселі, що для них це питання є пріоритетним. Тобто на рівні політичного керівництва прийняте рішення про те, що такий план дій або «дорожня карта» Україні буде надана», — заявив Микола Азаров.

Він зазначив, що зараз відповідний документ готовий і перебуває на розгляді 27 країн-членів ЄС. «Цей документ готовий, він зараз перебуває на розгляді всіх 27 країн, що входять в ЄС, для того, щоб 22 листопада керівництво ЄС на саміті могло оголосити про те, що такий план дій приймається». За словами Миколи Азарова, для прийняття відповідного рішення необхідна згода всіх членів Євросоюзу.

Прем’єр-міністр зазначив, що окремі країни активно підтримують Україну у цьому питанні. Але є такі, що займають обережну позицію і хотіли би переконатися в здатності України протистояти нелегальній міграції та спрогнозувати можливі обсяги такої міграції: «Коли ми зустрічаємося з представниками ЄС, то я зазвичай наводжу такий приклад, що через Італію чи Іспанію в ЄС проникає в сотні разів більше нелегальних мігрантів, ніж через Україну».

«Ми на всі ці їхні заперечення висловлюємо свою аргументацію, надаємо дані, працюємо і сподіваємося, що все-таки 22 листопада на саміті таке рішення буде прийняте», — зазначив Микола Азаров.

Источник: Правительственный портал