Микола Азаров відкрив Центр клінічної токсикології при «Охматдиті»

By | 21.10.2010

Прем’єр-міністр України Микола Азаров відкрив Український дитячий центр клінічної токсикології на базі Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

«Я хочу вас привітати з черговою радісною подією – відкриттям Центру токсикології. Цей заклад надзвичайно важливий та необхідний, і ми зараз обговорили з Міністром охорони здоров’я, що таких центрів в Україні необхідно відкрити вісім, для того, аби підтримувати життя дітей після гострих отруєнь та дітей, які мають спадкові та набуті захворювання», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Микола Азаров зазначив, що Центр клінічної токсикології перший в Україні, який відкриватиме шлях для створення всеохоплюючої системи надання токсикологічної допомоги дітям.

Глава Уряду подякував будівельникам, колективу та головному лікарю клініки Юрію Гладушу за проведену роботу.

Прем’єр-міністр відзначив, що найближчим часом МОЗ надасть Уряду свої пропозиції щодо того, в яких областях будуть відкриті ще вісім подібних центрів: з розрахунку один центр приблизно на три області. «МОЗ надасть Уряду свої пропозиції. Я не спеціаліст у цій галузі, але, швидше за все, такі центри будуть прив’язані до областей, в яких більша кількість населення та ризиків. У нас 25 обласних центрів, Київ та Севастополь. Це значить, умовно кажучи, що один такий центр має бути приблизно на три області», — зазначив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр підкреслив, що капітальний ремонт корпусу в лікарні «Охматдит», в якому зараз розташований Центр клінічної токсикології, було розпочато Урядом Віктора Януковича сім років тому.

У свою чергу Головний лікар «Охматдиту» відзначив, що візит Прем’єр-міністра до дитячої лікарні відбувається вперше за останні десять років.

Центр клінічної токсикології надаватиме лікувально-діагностичну допомогу дітям при гострих отруєннях, а також проводитиме терапію при гострих та хронічних інтоксикаціях та надаватиме медичну допомогу при виникненні надзвичайних ситуацій. Зокрема, у центрі створено п’ять відділень: гострої інтоксикації, хронічної інтоксикації, хіміко-токсикологічної діагностики, медицини катастроф та психологічної допомоги.

Источник: Правительственный портал