Микола Азаров зробив пропозицію Світовому банку

By | 03.10.2010

Сьогодні Прем’єр-міністр України Микола Азаров провів переговори з Віце-президентом Світового банку Інгер Андерсен.

Він ознайомив її з економічною ситуацією в Україні, відзначивши стабілізацію в сфері державних фінансів і в базових галузях економіки.

Водночас Глава Уряду зазначив, що ситуація залишається непростою і тим більше проблемною на тлі погіршення світової коньюктури.

«Ми тільки почали виходити з економічного спаду і позитивні тенденції треба дуже ретельно підтримувати», — зазначив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр України повідомив, що Уряд витримує параметри співробітництва з МВФ, утримує визначений дефіцит Державного бюджету, на третину збільшено валютні резерви, досягнуто оздоровлення банківської сфери і на 6% виріс ВВП при помірній інфляції в перші 8 місяців року.

Микола Азаров підкреслив, що Уряд дуже обережно підходить до запозичень і не має намірів нарощувати обсяг державного боргу. У зв’язку з цим для України зростає актуальність інвестиційних ресурсів і довгострокових кредитів під масштабні національні програми.

Також Прем’єр-міністр України ознайомив Інгер Андерсен з реформами, які зараз розпочато в Україні, наголосивши на принциповій важливості податкової реформи, дерегуляції умов ведення бізнесу і підготовки соціальних реформ.

Глава Уряду відзначив високий рівень і важливість співробітництва зі Світовим банком, зокрема, успішні проекти з будівництва інфраструктури, підготовки законопроекту про державні закупівлі. «Ми високо цінуємо наше співробітництво», — наголосив Микола Азаров.

Під час переговорів Прем’єр-міністр України звернувся до Світового банку з пропозицією збільшити інвестиційний портфель для України. Сьогодні вперше він запропонував Світовому банку реалізувати в Україні глобальну програму продовольчого забезпечення, розраховану принаймні на 10 років.

«Уже в 2010 році дефіцит зерна у світі сягне 60 млн. тонн і, очевидно, у найближчі 10 років світ зіткнеться з дефіцитом продовольства. У той же час Україна потенційно може виробляти понад 100 млн. тонн зерна, тобто ми здатні стати частиною глобальної програми продовольчої безпеки. Інших ресурсів, крім ресурсів Світового банку, які могли б забезпечити таку програму, напевне не існує», — підкреслив Микола Азаров.

У свою Чергу Інгер Андерсен заявила, що пропозиція українського Уряду дуже актуальна. Аграрне виробництво сьогодні знаходиться у фокусі посткризового світу, оскільки глобальна зміна клімату різко змінила звичайну картину сільськогосподарського виробництва. На переконання Віце-президента Світового банку, на часі серйозна міжнародна дискусія з приводу забезпечення сталого розвитку продовольчого ринку. Вона зазначила, що Президент Світового банку приділяє цій темі особливу увагу. Зараз починається підготовка нової стратегії Світового банку для України, в рамках якої амбіційна ідея, висловлена Прем’єр-міністром України, буде ретельно розглянута.

«Ми із задоволенням спостерігаємо за справді героїчними зусиллями Уряду, коли ви твердо запускаєте реформу за реформою. Ми розуміємо наскільки це важкий шлях і будьте певні, що Світовий банк підтримуватиме Уряд України на цьому шляху», — заявила Інгер Андерсен.

Источник: Правительственный портал