МВФ приїде до України для перегляду програми Stand-by

By | 19.03.2019

Оціночна місія Міжнародного валютного фонду для чергового перегляду програми Stand-by для України обсягом 3,9 млрд доларів очікується в травні-червні.

Про це заявила міністр фінансів України Оксана Маркарова в ефірі Радіо НВ.

За її словами, лише після цього перегляду Фонд прийматиме рішення про надання Україні чергового кредитного траншу.

«Перший перегляд цієї програми буде в травні-червні. Минулого тижня, два тижні, працювала технічна місія, а не оціночна, яка йде перед переглядом», –пояснила Маркарова.

Вона також додала, що незабаром очікується ще одна технічна місія МВФ, яка оцінюватиме питання реформування Фіскальної служби. Наразі, за оцінкою МВФ, Київ виконав більшість вимог, які були поставлені перед ним, зазначила міністр.

У той же час, Маркарова підтвердила, що МВФ стурбований рішенням Конституційного суду щодо скасування відповідальності в Кримінальному кодексі України за незаконне збагачення. Також представників МВФ турбує затримка з великою приватизацією, яка досі в Україні не стартувала, додала вона.

Нагадаємо, раніше експерти заявляли, що Міжнародний валютний фонд може відкласти надання Україні чергового траншу кредиту через рішення Конституційного суду щодо скасування відповідальності за незаконне збагачення.