«Ну що, майбутні члени ВККС готові?»: НАБУ опублікувало таємні розмови суддів Окружного адмінсуду

By | 26.07.2019

Національне антикорупційне бюро опублікувало 26 липня записані розмови нібито суддів Окружного адміністративного суду, які викладені у проєктах повідомлень про підозру 4 суддям та голові Павлу Вовку.

Відео з’явилось на ютуб-каналі бюро.

На записах фігурують: голова суду Павло Вовк, судді Євген Аблов, Богдан Санін, Ігор Погрібніченко, Олексій Огурцов, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Остапець та Микола Сірош, адвокат Олександр Кротюк, помічниця нардепа Сергія Ківалова Антоніна Славицька.

Судді, зокрема, домовляються, як блокуватимуть кваліфікаційне оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС), на який вони не з’явилися через хворобу.

«Розуміючи, що штучно створений ним конфлікт інтересів може не вплинути на процес оцінювання, Вовк П.В. вирішив зупинити повноваження окремих членів Комісії за допомогою відповідних рішень, прийнятих суддями Окружного адмінсуду», – коментує НАБУ.

Як повідомляють детективи НАБУ, суддя Павло Вовк хотів перезавантажити ВККС, виключивши непідконтрольних членів і ввівши лояльних суддів Сіроша та Остапця. Це допомогла зробити уповноважена з прав людини Лариса Денісова – вона оголосила про необхідність нового конкурсу до ВККС, у відповідь Вовк допоміг «позбутися» трьох відкритих проти неї справ у НАЗК.

У рамках розслідування детективи проаналізували тисячі розмов суддів та зафіксували численні втручання у роботу органів. Зокрема, судді Окружного адмінсуду впливали на рішення, пов’язані зі скасуванням роз’яснень ЦВК, рішень уряду про тарифи, конкурси ДБР, скасування арешту на майно Януковича тощо.

Нагадаємо, детективи НАБУ 26 липня провели обшуки в Окружному адмінсуді Києва. Пізніше у ГПУ заявили, що підготували 4 проекти підозр для суддів та голови за фактом втручання у діяльність ВККС та прийнятті завідомо неправосудних рішень.