Порошенко назвав ініціативу Зеленського щодо його люстрації «проросійським реваншем»

By | 12.07.2019

Колишній президент Петро Порошенко заявив, що ініціатива чинного глави держави Володимира Зеленського люструвати всіх, хто був при владі з 2014 по 2019 роки, «фантастична» і є доказом «проросійського реваншу».

Про це Порошенко сказав під час виступу у Житомирі, передає прес-служба партії «Європейська солідарність».

«Прозвучала фантастична ініціатива: люструвати всіх, хто з 2014 по 2019 роки перебували у виконавчій чи законодавчій владі. Тих, хто боронив державу, будував державу. Люструвати  для того, щоб звільнити місце для «п’ятої колони», – сказав Порошенко, роблячи відсилку до санкційного списку РФ.

За його словами, «Мустафа Джемілєв та Рефат Чубаров, Юрій Шухевич та Дмитро Ярош, волонтер Тетяна Ричкова, діючі міністри Степан Полторак та Павло Клімкін, десятки інших представників нової сучасної української політики, які довели реальними справами свій професіоналізм і любов до України – усі вони можуть бути люстровані відповідно до озвучених критеріїв».

На думку Порошенка, подібна ініціатива, інспірована «антиукраїнськими силами» і є доказом «проросійського реваншу».

«Адже патріотичних, дієвих та ефективних політиків хочуть замінити на маріонеток, що будуть виконувати накази Кремля», – заявив Порошенко.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вніс на розгляд парламенту законопроект про «внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо очищення влади», яким хоче розширити люстрацію на екс-президента Петра Порошенка та топ-чиновників його каденції.