Раді пропонують запровадити кримінальну відповідальність за «кнопкодавство»

By | 12.06.2018

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, який передбачає запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування народних депутатів.

Законопроект № 8461 надійшов 11 червня на розгляд профільного Комітету.

Документ пропонує доповнити Кримінальний кодекс України статтею: «Неособисте голосування народного депутата України, тобто голосування народного депутата України на пленарному засіданні Верховної Ради України за іншого народного депутата України карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років та штрафом у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Ініціатором законопроекту є депутат від «Народного фронту» Леонід Ємець.

«На жаль, таке явище як «кнопкодавство», тобто голосування народними депутатами України за інших народних депутатів України, існує в українському парламенті вже давно. І ні Революція Гідності, ні наступні дострокові перевибори до Верховної Ради України 2014 року не змогли змінити цю ситуацію», – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Нагадаємо, громадський рух «Чесно» зафіксував щонайменше 231 випадок неособистого голосування 55 народними депутатами під час засідань Верховної Ради у квітні-травні 2018 року. Найчастіше на кнопкодавстві ловили представників групи «Народного фронту» (81 факт) та БПП (64 факти)