Тіньовий учасник президентських перегонів: як Аваков може вплинути на вибори

By | 08.02.2019

Поки кандидати в президенти активно проводять свої передвиборчі кампанії, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков стає тіньовим учасником президентських перегонів. Він уже встиг заявити, що не дасть жодному кандидату фальсифікувати результати голосувань.

Що робитимуть під час виборів поліцейські

Міністерство внутрішніх справ взяло під контроль реєстр виборців: аби не допустити «мертвих душ». На дільницях будуть присутні два поліцейських, які слідкуватимуть за виборчим процесом. 

Читайте також: Корисні сайти для виборців: що варто дізнатися про кандидата, перш ніж голосувати

Поліцейські будуть забезпечувати правопорядок й на вулицях. Головне – вони єдині матимуть право на перевезення виборчих бюлетенів.

Таким чином Аваков хоче зібрати достатню силу – щоб його вплив на результати виборів був досить значним,
– припустив політичний експерт Олександр Солонтай.

«Національні дружини» на виборах

Крім цього, нещодавно отримала статус офіційного спостерігача за президентськими виборами українська ультраправа організація «Національні дружини».

Що відомо про організацію?Це ультраправа організація, зареєстрована у травні 2017 року ветеранами полку Нацгвардії «Азов». Радник голови МВС Антон Геращенко заявляв, що представники організації збираються охороняти порядок на вулицях та обороняти країну від зовнішньої агресії.

Вперше ця організація привернула до себе увагу в січні 2018 року, коли так звану присягу склали близько 600 «дружинників» з усієї країни. Тоді вони пройшли в камуфляжному однострої та масках маршем через центр Києва.

За минулий рік «Нацдружини» запам’яталися силовими акціями: бійками із забудовниками, показовим викриттям напівлегальних казино у мережі лотерей «МСЛ» та нападом на ромський табір у Києві.

«Нехай всі, хто намагатиметься порушити процедуру голосування, знають: нашої сили буде достатньо, щоб запобігти нахабним злочинам», – зазначили на сторінці організації у Facebook.