У наступному парламенті точно не буде однопартійності, – політексперт

By | 27.05.2019

Фракція «Слуга народу» у наступному парламенті цілком може стати однією із найбільших, якщо не найбільшою. Але те, що вона не буде ключовою, це факт. Адже мажоритарна система змусить політиків взяти активну участь у змаганнях.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів політичний експерт Олександр Антонюк.

«Варто зрозуміти, що партія «Слуга народу» нічим не відрізняється від інших проектів. Адже це не є партія в класичному розумінні, а медійне і маркетингове утворення з брендом, з лідером. Звісно, є і впізнаваністю бренду через його лідера, в якості вже президента України, але не більше», – сказав Антонюк.

На його думку, те, що зараз відбувається в українському політикумі, є своєрідним традиційним кастингом у телевізійному форматі. Найімовірніше, за подібним принципом буде формуватися і партія «Голос». Але вже зараз можна говорити про те, що однопартійного лідерства у ВР наступного скликання не буде.

«Слава Богу, що однопартійного лідерства в парламенті не буде і це дуже добре. Адже залишається мажоритарка, яка залишить змагальність процесів. І саме вона додасть змагальності між політичними проектами та партіями, в тому числі, класичного зразка», – зазначив він.

Але, за його словами, очевидно, фракція «Слуга народу» таки буде однією із найбільших, можливо, і найбільшою та стане ключовою. І найцікавіше питання, хто ж входитиме у коаліцію.

«На моє передчуття, конфігурацію парламенту ми можемо спрогнозувати вже зараз на базі результатів першого туру президентської кампанії з відхиленням у межах трьох відсотків. Можливо, хтось з’явиться ще, але в масштабному плані ми вже розуміємо, як це буде розкидатись по векторах і по групах впливу», – додав Антонюк.

Нагадаємо, до Конституційного Суду надійшло подання 62 народних депутатів щодо конституційності указу Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. Подання надійшло 24 травня і уже розподілене судді-доповідачу.