Віктор Слаута зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні та делегацією китайських парламентарів і урядовців

By | 22.09.2010

Віце-прем’єр-міністр України Віктор Слаута сьогодні зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні паном Чжаном Сіюнем та  делегацією китайських парламентарів і урядовців.

З української сторони були присутні Голова Аграрного Союзу України Геннадій Новіков та Голова «Ділової ради Україна-Китай» Валерій Коновалюк.

«У ході нещодавнього візиту Президента України Віктора Федоровича Януковича до Китаю було підписано низку угод про співробітництво України та КНР, у тому числі й в аграрній сфері — Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом КНР про співпрацю в галузі захисту і карантину рослин. Крім того, проводяться засідання українсько-китайської міжвідомчої комісії із співпраці в агропромисловому комплексі», — зазначив Віце-прем’єр-міністр України на початку зустрічі.

Зі свого боку китайська сторона високо оцінила візит Президента України до КНР, в результаті якого активізувалися українсько-китайські ділові відносини. Іноземні гості також висловили переконання у подальшому поглибленні співпраці та зростанні товарообігу між нашими державами.

У ході зустрічі сторони обговорили актуальні питання українсько-китайського двостороннього співробітництва в аграрній галузі.

Зокрема, Віце-прем’єр-міністр України відзначив великий потенціал галузі рослинництва для залучення інвестицій та нарощування виробництва.

Також, на думку Віктора Слаути, гарні перспективи для співпраці України і Китаю є і в галузі молочного скотарства, харчовій промисловості та виробництві сільськогосподарської техніки.

У цьому контексті очільник аграрного блоку Уряду зазначив, що в Україні проходять інвестиційні форуми, де представлені в тому числі й інвестпроекти в галузі АПК, та запросив китайських гостей брати в них активну участь.

У свою чергу китайські високопосадовці відзначили, що пропозиції України щодо співпраці в аграрній сфері дуже важливі для Китаю, і вони будуть активно обговорюватися. А присутній на зустрічі представник Державного банку розвитку Китаю поінформував про готовність цієї банківської установи співпрацювати в частині інвестування аграрного сектору України.

Источник: Правительственный портал