Віктор Тихонов доручив до кінця вересня завершити роботу над проектом постанови щодо оптимізації структури місцевих держадміністрацій

By | 22.09.2010

«Ми повинні максимально ефективно оптимізувати структуру місцевих адміністрацій, забезпечивши при цьому умови для належного виконання держадміністраціями усіх функцій та повноважень, які покладені на них чинним законодавством».

На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов, який провів спеціальну нараду щодо оптимізації структури місцевих адміністрацій.

Віктор Тихонов звернув увагу учасників наради (керівники Мінрегіонбуду, Мінфіну, Мінекономіки, Мінагрополітики, Головдержслужби, Держкомтелерадіо та ін.) на необхідності перегляду засад діяльності головного управління агропромислового розвитку. В структурі держадміністрацій, за словами Віце-прем’єр-міністра, — це один з найбільших за чисельністю працівників структурних підрозділів. «У нас в країні сільське господарство давно зосереджено в приватних руках, а ми утримуємо такі багато чисельні управління агропромислового розвитку, які не мають навіть відповідних важелів для регулювання галузі сільського господарства», — сказав Віце-прем’єр-міністр.

Для інформації, у деяких облдержадміністраціях в управліннях агропромислового розвитку працює близько 10 відсотків від усієї загальної чисельності працівників. Наприклад, у головному управлінні агропромислового розвитку Чернігівської області працює 73 особи, Дніпропетровської та Херсонської – по 69. Найменша чисельність у Закарпатській (30 осіб), Івано-Франківській (34 особи) та Рівненській (36 осіб) областях.

Віктор Тихонов наголосив також на необхідності вивчити питання доцільності приєднання до управління агропромислового розвитку інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції.

На нараді обговорили також питання функціонування у структурі місцевих державних адміністрацій управлінь зі статусом «головних». Віце-прем’єр-міністр звернув увагу учасників наради на те, що чинним рекомендаційним переліком структурних підрозділів облдержадміністрацій передбачено функціонування лише п’яти головних управлінь. «Сьогодні в деяких облдержадміністраціях утворено по десять і більше головних управлінь! Це неприпустимо. Таку ситуацію якнайшвидше потрібно виправляти», — підкреслив Віктор Тихонов.

До прикладу, у структурі Харківської облдержадміністрації утворено 13 головних управлінь, Івано-Франківської, Львівської, Черкаської – по 10 головних управлінь, Донецької – 11.

Урядовець доручив Мінрегіонбуду доопрацювати проект постанови Кабінету Міністрів України, яким визначатиметься оптимізація структури місцевих державних адміністрацій та внести його на розгляд Урядового комітету з питань регіональної та соціальної політики, будівництва, житлово-комунального господарства і гуманітарного розвитку до 28 вересня 2010 року.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *