Андрій Клюєв: У Криму планується побудувати сонячних і вітрових електростанцій на 2 тис. МВт.

By | 03.10.2010

Уряд України планує будівництво в Автономній Республіці Крим сонячних електростанцій загальною потужністю 1 тис. МВт та вітрових — такою ж сумарною потужністю.

Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв в інтерв’ю журналістам у рамках 7-го міжнародного форуму «Ялтинська європейська стратегія».

«Сьогодні на півострові дефіцит потужності становить 1 тис. МВт. Це дорівнює одному атомному блоку діючих у нас АЕС. Але ми ж у Криму не побудуємо атомний блок, ми не побудуємо тут теплові станції — не будемо ж ми курорт псувати», — зазначив Андрій Клюєв.

За його словами, найбільш висока сонячна радіація в степовому Криму — в районі Севастополя. Також найсприятливіші умови для альтернативної енергетики в Бессарабії — на південному заході Одеської області, зауважив Перший віце-прем’єр, додавши, що і там також є дефіцит енергопотужностей.

У той же час, за словами Андрія Клюєва, Уряд підходить до розвитку вітчизняної енергосистеми комплексно. Він пояснив, що для того, щоб побудувати додаткових потужностей на 1 тис. МВт, необхідно закільцювати весь Крим високовольтними мережами, будувати нові підстанції — це величезні інвестиційні програми. Перший віце-прем’єр-міністр України нагадав, що вже будується лінія електропередач Сімферополь-Севастополь.

Відповідаючи на запитання про джерела фінансування цих проектів, Андрій Клюєв заявив, що інвестиції йдуть з різних джерел. Зокрема, він нагадав, що був підписаний договір в Китаї про надання Україні мільярда доларів під будівництво альтернативних видів енергетики. «Крім цього ми ведемо переговори зі Світовим банком на цю ж тему. Також ці проекти кредитують і українські банки, зокрема «Укрексімбанк». Інакше кажучи, в програмі бере участь великий пуд інвесторів », — повідомив Перший віце-прем’єр-міністр.

«Зараз ми запустили в експлуатацію сонячну електростанцію на 7,5 МВт. За програмою, на цьому місці в лютому вже буде станція потужністю в 200 МВт, а через два роки — 1 тис. МВт », — заявив він.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *