Андрій Клюєв: Україна домовилася про оренду виставкового павільйону на ВВЦ в Москві на 50 років

By | 19.09.2010

Досягнуто домовленість про оренду Урядом України на 50 років виставкового павільйону «Україна», розташованого на території Всеросійського виставкового центру в Москві, за 1 рубль на рік.

Про це повідомив журналістам Перший віце-прем’єр України Андрій Клюєв, який очолював українську делегацію на 47-му засіданні Економічної ради СНД.

За його словами, українській стороні доведеться реставрувати цей павільйон за свій рахунок. Він зазначив, що реставрація буде проводитися за рахунок бюджету України, але не виключив, що до цього будуть залучені зацікавлені українські компанії. За інформацією Першого віце-прем’єр-міністра, попередньо вартість реконструкції оцінюється в 250 млн. рублів (близько 8,1 млн. дол.) «Попередній кошторис представили. Мені здалося, що витрати занадто завищені», — додав Андрій Клюєв.

За його словами, роботи розпочнуться найближчим часом, коли буде розроблена проектна документація. «Думаю, з весни почнемо», — зазначив Андрій Клюєв, додавши, що це буде «красивий виставковий комплекс, який дуже потрібен Україні».

Вже є велика кількість українських підприємств, готових виставляти там свою продукцію і брати участь у проекті, зокрема, підприємства авіа- і космічної промисловості, а також Новокраматорський машинобудівний завод, повідомив Перший віце-прем’єр-міністр України. Він також зазначив, що оператором комплексу, швидше за все, буде держава.

У свою чергу Міністр економіки України Василь Цушко повідомив, що до будівництва будуть залучені українські компанії, і це здешевить вартість. Він не виключив, що надалі на цій базі буде створено український бізнес-центр. «Це буде відправною точкою для українських ділових людей», — підкреслив він.

Планується, що кожен з 27 регіонів України зможе використовувати виставкові площі кожних два роки строком на 2 місяці.

Як відомо, в даний час павільйон, який за радянських часів належав УРСР, не працює.

Андрій Клюєв заявив, що рішення про створення в Москві на базі Всеросійського виставкового центру постійно діючих виставок держав — учасниць СНД, прийняте ще в 2002 році, нарешті, буде реалізовано.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *