Андрій Клюєв: Україна зацікавлена налагодити співпрацю з Сирією насамперед у ПЕК, транспорті та АПК

By | 02.11.2010

Україна зацікавлена налагодити ефективну співпрацю з Сирійською Арабською Республікою в усіх галузях, але, насамперед — у паливно-енергетичному та агропромисловому комплексах та у транспортній галузі, — заявив у рамках Сьомого засідання Міжурядової українсько-сирійської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва Перший віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв.

За його словами, Сирія є одним із найбільш важливих і перспективних торговельних партнерів України серед країн Близького Сходу та Північної Африки.

Як заявив Міністр фінансів Сирії і співголова Міжурядової Комісії Мухамед Хусейн, Україна є головним партнером Сирії серед країн Східної Європи і одним з головних партнерів його країни серед всіх країн світу. Ми говоримо про торговельний оборот, який досяг $2 млрд., відзначив Мухамед Хусейн.

Перший віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв у свою чергу відмітив, що «завданням є не тільки відновлення докризового рівня торгівлі, але і значне розширення номенклатури товарів, особливо за рахунок високотехнологічної продукції».

За його словами, сьогодні йдеться про «вдосконалення митних режимів, співробітництво в промисловості, житлово-комунальному та сільському господарстві, транспорті, сфері енергозбереження, нафтогазовій галузі, геології, освіті, засобів масової інформації і т.д.».

«Буде проводитися спільна робота в сфері машинобудування, радіоелектроніки та приладобудування, хімічної промисловості. Започатковано діалог з питання організації виробництва тракторів у Сирії з використанням українського устаткування та комплектуючих», — заявив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Також проведені консультації про підготовку угоди про вільну торгівлю між Україною та Сирією, заявив Андрій Клюєв.

Він також зазначив, що за результатами переговорів, українські підприємства розраховують на підтримку Сирійської сторони під час тендерів, на участь в освоєнні родовищ нафти та інших мінеральних ресурсів, електроенергетики, а також у розвитку вагонобудування на території Сирії.

Під час засідання Комісії сторони обговорили можливості участі українських компаній в технічному обслуговуванні сирійських електростанцій, постачання запасних частин, а також в будівництві нових електростанцій в Сирії. Обговорювалося співробітництво в галузі використання поновлюваних джерел енергії у віддалених населених пунктах Сирійської Арабської Республіки.

Міністр фінансів Сирії Мухамед Хусейн відзначив, що його країна дуже зацікавлена в створенні з Україною спільних підприємств. За його словами, на території Сирії вже діє СП з виробництва сонячних батарей.

Сирійська сторона запропонувала українським компаніям створювати в Сирії спільні виробництва для випуску сучасного електротехнічного обладнання, наприклад, трансформаторів, перемикачів, бетонних опор ліній електропередач, електронних цифрових лічильників. Учасники засідання домовилися вивчити можливість створення спільних підприємств з виробництва в Сирії кремнію, а також генераторів і електродвигунів.

Крім того, досягнута домовленість про проведення спільного форуму з проблем енергозбереження.

Учасники засідання також обговорили можливість участі українських компаній у розвідуванні та розробці сирійських нафтогазових родовищ, а також постачанні матеріалів та обладнання для нафтогазової промисловості Сирії. Сторони домовилися розпочати роботу зі створення спільного підприємства з надання сервісних послуг у цій галузі, а також активізувати науково-технічне співробітництво у сфері дослідження надр та підвищення кваліфікації сирійських фахівців.

Досягнута домовленість активізувати співпрацю в галузі поставок сирійських фосфатів в Україну та експорту фосфатних добрив до Сирії.

Учасники зустрічі обговорили перспективи участі українських компаній в модернізації рухомого складу і постачанні устаткування для інфраструктури Сирійської залізниці. Вирішено доопрацювати проект відповідної програми.

За словами Андрія Клюєва, «співпраця в транспортній галузі відкриває великі перспективи». «Наші держави мають більш активно використовувати можливості Чорного і Середземного морів для розширення морських перевезень», — зазначив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Міністр фінансів Сирії Мухамед Хусейн зазначив, що його країна зацікавлена у приєднанні до міжнародного проекту залізничних перевезень «Вікінг».

Сторони домовилися найближчим часом узгодити текст нової міжурядової угоди про повітряне сполучення. Як наголосив Мухамед Хусейн, Сирія також зацікавлена у відкритті нових авіарейсів між Києвом і Дамаском.

Крім того, домовлено найближчим часом підписати Меморандум між Укравтодором та Мінтрансом Сирійської Арабської Республіки про співробітництво в сфері проектування, будівництва, управління та утримання доріг і мостів.

Учасники засідання також намітили активізацію співробітництва у галузі сільського господарства. За результатами засідання Комісії було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики України та Міністерством сільського господарства та аграрних реформ Сирії у сфері охорони прав на сорти рослин. Домовлено активізувати співпрацю в галузі картоплярства, тваринництва, садівництва, а також у цукровій галузі. Сторони також домовилися прискорити підготовку проекту Угоди про співробітництво в галузі карантину рослин.

У рамках Сьомого засідання Комісії також підписано Протокол про співпрацю між Міністерством культури України та Міністерством культури Сирійської Арабської Республіки на 2010-2012 роки.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *