«Газпром» на чверть збільшив транзит газу до ЄС через українську ГТС

By | 17.07.2019

Газовий монополіст Росії збільшив на 25% транзит через українську газотранспортну систему (ГТС) у зв’язку з ремонтними роботами двох ниток обхідного газопроводу «Північний потік».

Про це повідомляє у Facebook  АТ «Укртрансгаз».

«Станом на ранок 17.07.2019 заявка на транзит в міждержавній точці ГВС (газовимірювальна станція) «Ужгород» становить 300,2 млн куб м на добу, таким чином, словацький напрямок завантажиться на 99%. При цьому існуючі вільні потужності ГТС України дозволяють додатково перекачувати до країн Європи обсяги газу, еквівалентні максимуму «Північного потоку-2» і умовного «Північного потоку-3″ разом узятим», — інформує «Укртрансгаз». 

Зазначається, що українська ГТС має свої переваги — гнучкість та розгалуженість, які дозволяють проводити ремонтні роботи, не зупиняючи процес транзиту.

Як відомо, контракт про транспортування газу між Україною та Росією підписаний у 2009 році. Його термін вичерпається в 2020 році та не буде продовжений. 

За підрахунками, Україна в результаті припинення транзиту природного газу через свою територію може втратити майже 3 млрд доларів доходів на рік.

Нагадаємо, РФ пообіцяла Бойку скасувати економічні санкції проти України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *