«Київенерго» Ахметова вимагає від Києва до 900 млн грн за модернізацію тепломереж

By | 09.10.2018

ПАТ «Київенерго» бізнесмена Ріната Ахметова не лише переклало на місто обов’язок виплатити борги за газ, а й претендує на компенсацію витрачених на модернізацію мереж коштів у розмірі 800-900 млн гривень, повідомляє Bihus.Info.

Зазначається, що теплоенергетичний комплекс, який складається з ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і ще близько 100 тисяч об’єктів, 17 років перебував під управлінням «Київенерго». Рішення розірвати договір з «Київенерго» і повернути тепловий комплекс громаді міська влада прийняла у червні 2017-го року. Для управління майном створили комунальне підприємство «Київтеплоенерго».

У кінці липня зобов’язання давати гарячу воду і опалення перейшло новому КП. Але у НАК «Нафтогаз України» відмовилися підписувати договори на поставку газу з новоствореним комунальним підприємством через невирішене питання боргових зобов’язань «Київенерго». Загальна сума боргу 4,8 млрд гривень, частина з них – це борг самих киян за послуги «Київенерго», ще частина – різниця у тарифах, і близько 1,2 млрд – пені і штрафи.«Згідно закону «Про теплопостачання», увесь цей борг тепер має виплатити новостворене КП. Крім того, в угоді з розірвання договору Київської міської державної адміністрації з компанією «Київенерго» прописали відшкодування компанії Ріната Ахметова грошей за модернізацію мереж, яка проводилася за рахунок компанії», – говориться в повідомленні.

Мова йде про 800-900 млн гривень, у які «Київенерго» оцінило проведені роботи з модернізації, так звані «невід’ємні поліпшення».

Нагадаємо, Міністерство фінансів перерахувало майже 730 млн гривень на погашення боргів «Київенерго» Ахметова.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *