Микола Азаров: Ефективна співпраця України, Росії та Євросоюзу на ринку газу гарантуватиме стабільний і безперебійний транзит російського природного газу до Європи

By | 27.10.2010

Налагодження ефективної тристоронньої співпраці між Україною, Росією та Європейським Союзом на ринку газу гарантуватиме стабільний і безперебійний транзит російського природного газу до Європи через територію України.

Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив сьогодні, розпочинаючи засідання Кабінету Міністрів України.

Він нагадав, що Євросоюз підтримав ініціативу України щодо проведення тристоронніх переговорів між Україною, Росією та ЄС про спільну роботу на газових ринках: «Така співпраця є гарантією від ризиків, пов’язаних з постачанням російського природного газу в Європу, котра через дії попередньої української влади мала серйозні проблеми з опаленням в зимовий період 2009 року. Чинна влада і чинне законодавство сьогодні гарантують, що таке більше ніколи не повториться».

За словами Миколи Азарова, така тристороння співпраця може стати довготерміновою і продуктивною, якщо сторони визначаться які обсягів газу споживатиме Європа протягом наступних двох десятиліть, які обсяги газопостачання забезпечить Росія і які обсяги транзиту може надати Україна: «Тоді всі ми знатимемо куди йти, куди вкладати кошти, працюватимемо впевнено, ритмічно принаймні 20 років».

Глава українського Уряду також відзначив, що сьогодні під головуванням Прем’єр-міністрів України та Російської Федерації Миколи Азарова та Володимира Путіна відбудеться 7-ме засідання Комітету з економічного співробітництва Українсько-російської міждержавної комісії, на якому, зокрема, обговорюватимуться газові питання.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *