Микола Азаров: Ми запрошуємо спостерігачів ПАРЄ оцінити об’єктивність проведення виборчої кампанії

By | 21.09.2010

Прем’єр-міністр України Микола Азаров запрошує спостерігачів від Парламентської Асамблеї Ради Європи оцінити об’єктивність проведення виборчої кампанії до місцевих органів влади.

Про це Прем’єр-міністр заявив сьогодні під час зустрічі з головою ПАРЄ Мевлютом Чавушоглу.

«Україна вступила в період виборів до органів місцевої влади. Ми робимо все для того, аби забезпечити вільний і незалежний перебіг виборчої кампанії. Ми запросили всіх спостерігачів і сподіваємось, що Рада Європи також пришле своїх спостерігачів. Ми сподіваємось, що спостерігачі приїдуть і оцінять об’єктивність проведення виборів», — зазначив Глава Уряду.

Він підкреслив, що Кабмін готовий до діалогу з опозицією. Однак, за його словами, на жаль, представники опозиції під час своїх візитів до Брюсселя та Страсбурга зазначають, що вони є прихильниками проведення реформ в державі, а насправді в Україні займаються блокуванням парламенту та перешкоджають проведенню реформ.

У той же час, Прем’єр-міністр спростував заяви деяких представників опозиції про те, що нібито влада перешкоджає вільному проведенню місцевих виборів. «Навіщо нам перешкоджати вільному проведенню виборів. У цьому немає жодного сенсу. З одного боку, це наша репутація, а з іншого, об’єктивні соціологічні опитування свідчать, що ми на цих виборах переможемо», — підкреслив Микола Азаров, додавши, що влада, як ніхто інший, зацікавлена в проведенні вільних, прозорих та демократичних виборів до місцевих органів влади.

Глава Уряду поінформував, що під час перебування Партії регіонів в опозиції, їй вдалося зміцнити свою структуру. «Ми перебуваючи в опозиції, зміцнили свою структуру. Якщо партія життєздатна, якщо у неї є ясні цілі, якщо у неї професіональний кваліфікований склад, то вона нормально проходить і через опозицію, і через владу. Якщо ж у процесі формування партії приймалися люди лише для того, щоб зайняти якісь посади та ще й заробити на цьому — така партія дуже швидко розсипається», — наголосив Микола Азаров.

В той же час, за його словами, влада зацікавлена в тому, щоб у країні була дійсно сильна опозиція. «Ми зацікавлені, щоб у нас була сильна опозиція, сильні опозиційні партії. Але професійні, серйозні політичні сили, які б могли з нами конкурувати і допомагати нам не робити помилок», — зазначив Микола Азаров.

Також глава українського Уряду ознайомив гостя з реформами, які відбуваються в Україні і з ходом виконання зобов’язань нашої держави перед Радою Європи.

У свою чергу, голова ПАРЄ зазначив, що Рада Європи вітає амбітні реформи, які відбуваються в Україні. «Ми вітаємо амбітну програму реформ, які зараз відбуваються в Україні», — повідомив він і додав, що налагодження співпраці між Президентом України, Урядом та парламентською коаліцією відіграє важливу роль для проведення стратегічних реформ. «Співпраця уряду, Президента і коаліції дуже важлива для такої країни, як Україна. Така стабільність допоможе впроваджувати радикальні реформи , які ви плануєте», — відзначив Мевлют Чавушоглу.

Глава ПАРЄ також негативно оцінив дії опозиції з блокування роботи парламенту. «Ми розуміємо, що справа опозиції блокувати. Але ми також розуміємо, що вони, можливо, заходять занадто далеко у своїй критиці. Ми завжди декларуємо в Раді Європи, що бойкотування парламенту і перешкоджання роботі спікера — це неправильний шлях роботи. Але це не повинно зупинити вас на шляху реформ», — наголосив він.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *