Микола Азаров: Національна економіка відновлюється

By | 02.10.2010

Економіка України поступово відновлюється.

Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив сьогодні під час зустрічі з Директором-розпорядником МВФ Домініком Стросс-Каном.

«Економіка відновлюється. Ми маємо 4% росту ВВП. Виросли валютні резерви. У нас відносно низька інфляція. Ми утримуємо дефіцит бюджету в рамках установлених параметрів, ріст доходів бюджету – в межах прогнозованих параметрів», — заявив Микола Азаров.

За словами Миколи Азарова, на сьогоднішній день Уряд суттєво обмежив внутрішні та зовнішні позики. Враховуючи те, що останні займи, які здійснив Кабінет Міністрів розміщуючи єврооблігації, були довгостроковими, то у найближчій перспективі Уряд виплачуватиме тільки відсотки, що, відповідно, не створюватиме зайвого навантаження на бюджет: «Це означає, що ми можемо зосередитися на проведення масштабних реформ в державі».

Прем’єр-міністр України відзначив, що реформи будуть проведенні в усіх сферах життєдіяльності країни: «Наш Уряд напрацював великий пакет реформ, які стосуються дерегуляції підприємницької діяльності, гармонізації нашого законодавства з законодавством країн ЄС тощо. Кабінет Міністрів рішуче налаштований на їх ефективну реалізацію».

Зокрема, Глава Уряду підкреслив, що важливим кроком на шляху проведення реформ стане прийняття Податкового кодексу: «Ми уже подали в Парламент проект Податкового кодексу, який передбачає значне спрощення податкових процедур, містить ряд інновацій, які повинні створити стимули для притоку інвестицій у державу. Ми очікуємо, що ефект буде обов’язково. Знижуючи податки, Уряд йде на певні ризики, тому на цей період ми розраховуємо на підтримку МФВ».

У свою чергу Директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан відзначив, що у стосунках між органами влади він спостерігає повне взаєморозуміння і злагодженість дій. «Мені було приємно чути про те, що ви разом з Президентом обговорюєте питання, робите прогнози, бачите перспективу. І я впевнений, що ви дійсно справитеся з тими завдання, які ви перед собою ставите», — підкреслив Домінік Стросс-Кан.

Він відзначив, що програма співпраці України та МВФ виконується успішно.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *