Микола Азаров: Навколо проекту Податкового кодексу дуже багато спекуляцій

By | 10.11.2010

Податкова реформа «перекриває кисень» тіньовій економіці, злочинному бізнесу на відшкодуванні ПДВ та кладе край наживі на громадянах.

Саме тому навколо проекту Податкового кодексу дуже багато спекуляцій. Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив сьогодні, розпочинаючи засідання Уряду.

За його словами, минулого тижня в країні намагалися провести «протести малих підприємців».

«Насправді, ні люди, яких змусили зображувати протест, ні їх господарі норм Податкового кодексу в очі не бачили. Досі протести відбувалися під маніпулятивним гаслом: «Це знищить малий бізнес!» І лише минулого тижня в Тернополі наші опоненти припустилися помилки і заявили конкретні, на їх думку, претензії. І «прокололися», — зазначив Глава Уряду.

Коментуючи ці події, Микола Азаров розвінчав міфи, які спекулятивно нав’язуються громадськості. Так, за словами Прем’єр-міністра, не відповідає дійсності твердження опонентів, що плата за патент збільшується у 5-10 разів: «Це брехня. Порівняно з чинним законом «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» ставки збільшуються на 1,18%, тобто менше, ніж прогнозований рівень інфляції за ці роки. До речі, знаєте скільки років в Україні не змінювалася плата за патент? З 1998 року! 12 років не змінювалася плата за патент. І зараз пропонується збільшити її на 1,18%. Скільки ж можна робити вигляд, що плата надмірно висока?».

Крім того, маніпулятивними є заяви про п’ятикратне збільшення штрафних санкцій, оскільки насправді штрафи для малих підприємств навіть зменшуються, і нараховуються вони лише за неподання звітності і несплату податкових зобов’язань.

За словами Миколи Азарова, спотворена також інформація і про нібито впровадження шести нових перевірок: «Це також брехня. Навпаки, оскільки уніфікований кодекс замінить аж 5 законів, які визначали перевірки, ніяких нових перевірок не буде, ніяких міфічних «опитувань, обстежень, обшуків, вилучення особистого майна» також не буде. Більше того, права органів податкової служби обмежені, вичерпно викладені у Кодексі, і вихід за межі цих прав платник може оскаржувати у суді. І взагалі будь-які санкції податкової служби можливі лише за рішенням суду».

Неправдою назвав Глава Уряду і інформацію про введення касових апаратів на кожне робоче місце: «Але з іншого боку, треба замислитись: як споживачеві захистити свої права, якщо він придбав на базарі неякісний товар без касового чеку? Як він зможе обміняти товар?»

Прем’єр-міністр України заявив, що Уряд уважно вислухав аргументи і претензії представників малого бізнесу і обґрунтовані з них врахував.

«Треба усвідомити, що «непримиренні малі підприємці» воюють не з Урядом. Вони воюють з пенсіонерами і інвалідами, з батьками хворих дітей, у яких немає необхідних ліків. Те, що 4 мільйони громадян не беруть участі у суспільних витратах, не роблять внеску в утримання пенсіонерів – це абсолютно неправильно», — зауважив Микола Азаров.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *