Микола Азаров ознайомив сінгапурську делегацію з програмою реформ

By | 20.09.2010

Прем’єр-міністр України Микола Азаров ознайомив сінгапурську делегацію на чолі з Міністром-ментором Республіки Сінгапур Лі Куан Ю з програмою реформ Президента України Віктора Януковича, яку виконує український Уряд.

«Україна розпочала серйозні реформ. Так, прийнято фундаментальний закон про судоустрій, який створить гарантії незалежного справедливого судочинства. Зараз в державі розпочалася реорганізація судової системи», — повідомив Микола Азаров під час сьогоднішньої зустрічі з Лі Куан Ю. За його словами, це дозволить зняти питання корупції в судах і зробити їх незалежними.

Крім того, підкреслив Глава Уряду України, уже прийнятий новий Бюджетний кодекс, який дозволить децентралізувати систему управління фінансами. За його словами, також уже практично готовий узгоджений проект Податкового кодексу: «Сьогодні на засіданні Уряду ми розглянули остаточний варіант Податкового кодексу».

Микола Азаров повідомив, що згідно з проектом Податкового кодексу загальна кількість податків в Україні скорочується більше, ніж у два рази. «Основний податок — на прибуток — буде зменшений з 25% до 19%, а впродовж чотирьох років він зменшиться до 16%. Також протягом чотирьох років ПДВ буде зменшений до 17%. Будуть надані податкові канікули для новостворених підприємств і малого бізнесу. Підприємства авіа- и суднобудування, легкої промисловості також звільняються від сплати податку на прибуток», — поінформував Прем’єр-міністр України. При цьому, як підкреслив Микола Азаров, важливим є те, що Податковий кодекс усуне обтяжливе адміністрування в податковій системі. «Наш план — створити ліберальну, прозору систему оподаткування, щоб створити привабливий інвестиційний клімат», — додав Прем’єр-міністр України.

За словами Миколи Азарова, згідно з програмою реформ Президента Віктора Януковича, в Україні буде проведено реформу системи охорони здоров’я: «Йдеться не тільки про модернізацію системи охорони здоров’я, тобто оснащення наших клінік сучасним медичним обладнанням, але й про запровадження ефективної страхової медицини».

Прем’єр-міністр України повідомив, що в державі також буде проведено реформу галузі освіти.

«Країна приступила до реалізації реформ: реформ складних, часом не популярних, але надзвичайно необхідних для прискореного розвитку», — підкреслив Микола Азаров. Він зазначив що, проводячи реформи, Україна, зокрема, використовуватиме досвід Сінгапуру: «Перед нами приклад вашої країни: якою вона була 50 років тому, і якою вона стала зараз. Тому у нас є прекрасний зразок для прикладу і ми розраховуємо, що реформи у нас будуть успішними. Для цього потрібно мати політичну стабільність».

В свою чергу Міністр-ментор Республіки Сінгапур підтвердив, що також вважає стабільність і впевненість внутрішньої політики обов’язковою умовою успішних реформ і висловив переконання, що Україна цілком здатна за 10 років докорінно оновитися і увійти до числа розвинених країн світу.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *