Микола Азаров: Пенсійна реформа має містити стимули і для економіки, і для людей

By | 23.09.2010

Після завершення податкової реформи Уряд реформує пенсійну систему, яка базуватиметься на впровадженні персоніфікованих рахунків.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров в ефірі програми «Іспит для влади»  на Першому національному телеканалі.

Микола Азаров наголосив, що реформа пенсійної системи сьогодні стоїть гостро, оскільки в Україні склалася ситуація, за якої доходи громадян приховуються, а нарахування до  Пенсійного фонду є мінімальними. За його словами, це є причиною щорічного зростання дефіциту Пенсійного фонду, який уже становить понад 30 млрд. грн. Внаслідок цього, як підкреслив Прем’єр-міністр, витрати Пенсійного фонду фінансуються з бюджету, чого  немає ні в одній країні світу, окрім України. «Але у нас вже так сталося, що ми ці витрати фінансуємо. Зараз це стає досить серйозною проблемою і разом з тим не дає нашим пенсіонерам достойну пенсію, здатну забезпечити старість», — підкреслив він.

Тому, за словами Миколи Азарова, другим етапом після завершення податкової реформи Уряд здійснить пенсійну реформу, що базуватиметься на   запровадженні системи персоніфікованих рахунків та підвищенні рівня доходів пенсіонерів. Однак, як наголосив Глава Уряду, дана система має бути добре продуманою, щоб і роботодавець, і працівник були зацікавлені створювати такі персоніфіковані рахунки. «Ми повинні створити стимули, щоб вони вдвох були зацікавлені створювати такі персоніфіковані рахунки, а на цих рахунках накопичувати ресурси, які будуть використані для розвитку економіки, тобто вкладати їх у виробництво. Гроші не можуть лежати 40 років мертвим капіталом, вони повинні працювати, бо тільки так принесуть дохід і майбутньому пенсіонерові, і державі, і безпосередньо тим підприємцям, які візьмуть у кредит ці кошти», — наголосив Прем’єр-міністр та додав, що для працюючих громадян мають бути створені такі стимули, щоб кожна людина думала про свою пенсію уже з моменту, коли  вперше починає заробляти собі на життя.

Водночас Микола Азаров підкреслив, що на сьогодні вже є намагання дискредитувати майбутню пенсійну реформу прив’язками лишень до підвищення пенсійного віку: «Зараз для нас питання пенсійного віку не є головним. Коли людина буде виходити на пенсію — це питання є похідним від того, як ми зуміємо розробити систему, яка б зацікавлювала людину працювати довше, більш якісно, більше заробляти, більше собі відкладати». «При такій системі сама людина буде вирішувати, коли їй виходити на пенсію,», — додав він.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *