Микола Азаров: Податковий кодекс спрямований на виведення бізнесу з тіні

By | 23.09.2010

Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявляє, що розроблений Урядом проект Податкового кодексу спрямований на виведення економіки з тіні.

Про це Глава Уряду заявив під час програми «Іспит для влади» в ефірі Першого національного телеканалу.

«На превеликий жаль, в країні склалася система, яка обслуговує тіньову економіку», — наголосив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр зазначив, що Національний банк і комерційні банки обслуговують «світлу» економіку. Однак, за словами Глави Уряду, паралельно легальній системі існує інша система, що обслуговує тіньову економіку, яка, в свою чергу, перешкоджає наповненню бюджету і, відповідно, здійсненню соціальних виплат, розвитку інфраструктури тощо.

Микола Азаров зазначив, що розробники Податкового кодексу керувались принципом виведення бізнесу з тіньового сектору. Уряд передбачив спрощення чинної податкової системи. Зокрема, від сплати податку на прибуток звільняються підприємці, які розпочинають свою діяльність, а підприємства легкої промисловості звільняються від податку на прибуток на 10 років. «Ми даємо можливість інвесторам західним, закордонним, нашим інвесторам, говоримо, що існує ціла галузь — легка промисловість — вкладайте гроші і на 10 років будете звільнені від сплати податків. Для чого ми це робимо? Перш за все для того, щоб підняти внутрішній ринок».

За словами Прем’єр-міністра, ще одним дієвим кроком на шляху виведення економіки з тіні є обмеження прав податкової служби в частині прийняття рішень. Так, після прийняття кодексу, будь-яке рішення податкової служби може бути оскаржено в суді.

Не залишилася поза увагою Уряду й відповідальність держави. За словами Миколи Азарова, запроваджуються штрафні санкції у разі несвоєчасного повернення ПДВ державою: «На кожен день неповернення на цю суму будуть нараховуватися штрафи у розмірі 120% облікової ставки Нацбанку».

«Важко оцінити детінізацію у відсотках, але ми розраховуємо, що значній частині економіки буде вигідно працювати «у світлу», — наголосив Прем’єр-міністр.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *