Прем’єр-міністр України Микола Азаров виступив на 7-му щорічному засіданні міжнародного форуму «Ялтинська європейська стратегія»

By | 03.10.2010

Прем’єр-міністр України Микола Азаров виступив на 7-му щорічному засіданні міжнародного форуму «Ялтинська європейська стратегія».

Глава Уряду виступав на одному засіданні разом з Директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Домініком Стросс-Каном.

Микола Азаров наголосив, що в Україні досягнуто економічної стабілізації, Уряд виконує програму співробітництва з МВФ, бюджетний дефіцит утримується в межах визначених меморандумом, фінансова ситуація оздоровлена – і це дає можливість на наступний рік планувати подальше скорочення дефіциту бюджету до 3,5% від ВВП, а також розсудливо запроваджувати соціальні реформи.

Із вже розпочатих Урядом реформ Прем’єр-міністр назвав податкову, зокрема ухвалення нового Податкового кодексу. «Я абсолютно відповідально можу гарантувати, що в Україні наступного року буде створено найбільш лояльний в Європі клімат до бізнесу. При чому йдеться не тільки про скорочення ставок податків та скасування неефективних податків, йдеться також про дуже суттєву дерегуляцію економічної діяльності, створення правової ситуації рівної відповідальності бізнесу і держави», — наголосив він.

Микола Азаров додав, що модернізоване законодавство буде стабільним і дозволить планувати розвиток бізнесу на багато років вперед, а отже дасть можливість реалізовувати в Україні стратегічні проекти.

Відповідаючи на запитання аудиторії про плани Уряду щодо подолання корупції, Прем’єр-міністр наголосив, що не можна не помітити, як ця робота активізувалася за останні півроку. За його словами, численні затримання корупціонерів, причому і високого рангу – це свідчення того, що в країні поступово, але наполегливо створюється атмосфера несприяйняття корупції. «В усякому разі у чиновників уже включається один з основних інстинктів – страх, — зазначив Микола Азаров. — Проте кримінальне переслідування не єдиний і не головний інструмент боротьби з корупцією. Те, що ми робимо в сфері дерегуляції і чіткого вичерпного визначення повноважень державних органів – ось головне, що згодом обов’язково зменшить корупційні ризики до мінімуму».

У свою чергу Директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан, виступаючи після Миколи Азарова, підтвердив, що програму співробітництва з МВФ Уряд України виконує добросовісно і високо оцінив результати стабілізації ситуації, яких досягла українська влада.

Він зазначив, що МВФ безумовно вітає реформи, які проводить Уряд і тепер свою увагу зосереджує на фіскальній стабільності в Україні. На що Микола Азаров відповів, що тверде утримання дефіциту бюджету уже свідчить про фіскальну стабільність і така лінія буде продовжена реалістичним ощадливим бюджетом на 2011 рік.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *