Україна — знову фаворит фінансових інвесторів

By | 18.09.2010

Випуск українських євробондів 16 вересня поточного року викликав підвищений інтерес з боку фінансових інвесторів.

Попит на облігації зовнішньої державної позики України більш як втричі перевищив пропозицію і досяг 6,2 мільярда доларів. Це один з найбільших обсягів книги заявок для випуску суверенних облігацій на світовому фінансовому ринку взагалі. Кількість заявок перевищила 300.

Кількість і обсяг заявок на «довгі» (5-річні і 10-річні) українські євробонди однозначно засвідчив повну довіру міжнародних фінансових інвесторів до політики Уряду України і позитивну оцінку тенденцій в економіці України.

Водночас, незадоволений попит принаймні на 4 мільярди доларів, свідчить про можливість українських корпорацій впевнено виходити на міжнародний ринок запозичень.

16 вересня 2010 року, на виконання Закону «Про Державний бюджет України на 2010 рік», Україна здійснила випуск облігацій зовнішньої державної позики 2010 року обсягом 2 мільярди доларів США. Випущені п’ятирічні євробонди на суму 500 мільйонів доларів за відсотковою ставкою 6,875% та десятирічні на суму 1,5 мільярда доларів за ставкою 7,75%.

Лід-менеджерами українського запозичення виступили інвестиційні банки JP Morgan, Morgan Stanley I VTB Capital PLC.

З 2007 року це перше успішне розміщення українських єврооблігацій, тим більше знакове після провальної спроби розміщення єврооблігацій попереднім урядом у 2008 році, яка характеризувала «фінансову блокаду» України, де влада не виконувала умови співпраці з МВФ, допустила безпрецедентний економічний спад і неконтрольоване нарощування державного боргу.

Кошти від державного зовнішнього запозичення 2010 року в першу чергу будуть спрямовані на заміщення більш дорогих запозичень попередніх років.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *