Уряд реалізує масштабний інвестиційний проект щодо енергозбереження

By | 29.09.2010

Уряд планує здійснити в Україні масштабний інвестиційний проект щодо підвищення енергетичної ефективності та запровадження «енергетичного соціального кошика».

Про це повідомив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів.

Глава Уряду доручив Міністерству палива та енергетики, Міністерству житлово-комунального господарства, Міністерству праці і соціальної політики опрацювати запропонований інвестиційний проект, який «передбачає зменшення оплати енергії для тих, хто використовує науково обґрунтовані нормативні обсяги, і підвищення оплати за понаднормове використання енергії». За його словами, така система вже є нормою для Польщі та Білорусії.

Микола Азаров наголосив, що для Уряду інноваційні рішення з енергозбереження в житлово-комунальному господарстві є пріоритетними, оскільки в окремих випадках втрати енергоресурсів доходять до 50%. «А ці втрати наші люди оплачують зі своїх кишень», — підкреслив він.

Натомість запровадження приладів обліку і регулювання води й теплової енергії дозволить споживачам економити до 50% коштів сімейного бюджету, які йдуть на сплату комунальних послуг.

Водночас Прем’єр-міністр наголосив, що питання енергоефективності на сьогодні стоїть гостро з огляду на постійне зростання цін на енергоресурси. «Отже Україна має бути готова до такого розвитку подій. Наша відповідальність у тому, щоб не тільки захистити вразливі верстви населення субсидіями, а і всім громадянам дати інструмент для енергозбереження в своїх домівках», — додав Микола Азаров, підкресливши, що питання ощадливого використання ресурсів має бути в центрі уваги всіх галузей економіки.

Источник: Правительственный портал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *