Віктор Тихонов: Засідання Ради директорів РЄМР, яке вперше проходить в нашій державі, є добрим знаком для України

By | 24.09.2010

Віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов взяв участь у відкритті засідання Ради директорів Ради європейських муніципалітетів і регіонів, яке вперше проводиться в Україні.

У засіданні, яке триватиме два дні (23-24 вересня), беруть участь керівники асоціацій органів місцевого самоврядування тридцяти чотирьох європейських країн.

Віце-прем’єр-міністр у своєму виступі зосередив увагу учасників засідання на кроках діючої влади в Україні, спрямованих на зміцнення місцевого самоврядування і, зокрема, його фінансової основи. Покращить ситуацію, за слова Віктора Тихонова, прийнятий у липні цього року новий Бюджетний кодекс України. Крім того, як йшлося у виступі, на розширення фінансової спроможності місцевих рад спрямовані положення Податкового кодексу, проект якого розроблений Урядом та винесений на громадське обговорення.

«Державний бюджет 2011 року буде сформований уже на новій податковій основі. Це лише один із напрямів ініційованих Президентом України Віктором Януковичем реформ, реалізацією яких займається Уряд під керівництвом Миколи Азарова. На часі – удосконалення територіальної організації влади, реформи житлово-комунального господарства, охорони здоров’я, а також пенсійна та земельна реформи», — наголосив Віктор Тихонов.

Урядовець відзначив, що сьогодні ведеться конструктивний діалог між органами державної влади та місцевим самоврядуванням, спрямований на розвиток територій, зміцнення місцевої демократії, поліпшення життя населення.

Віктор Тихонов висловив вдячність Раді Європи за експертну допомогу Україні у формуванні нормативної та методичної бази місцевого самоврядування європейського зразка. Він відзначив активну роботу з реалізації програми Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування», з якою співпрацюють як профільні міністерства – регіонального розвитку та будівництва і житлово-комунального господарства, так і Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню, комітети Верховної Ради України, а також всеукраїнські асоціації органів місцевого і регіонального самоврядування.

«Переконаний, що за допомогою цієї програми ми спільно напрацюємо комплексний документ, спрямований на удосконалення системи місцевого самоврядування у нашій державі», — підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Засідання Ради директорів РЄМР Віктор Тихонов назвав добрим знаком для нашої країни, який на його думку стане поштовхом для подальшого розвитку місцевого самоврядування.

Источник: Правительственный портал

Читайте также новости:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *