Земля стрімко втрачає запаси льоду: вчені попередили про катастрофу

By | 09.04.2019

По всьому світу набирає обертів танення льодовиків.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, тривожні дані оприлюднило Європейське космічне агентство.

За інформацією вчених, рівень світового океану за останні півстоліття піднявся на 27 міліметрів через танення льодовиків по всьому світу (без урахування крижаних щитів в Гренландії і Антарктиці). Земля втратила понад 9000 мільярдів тонн льоду.

Земля стрімко втрачає запаси льоду: вчені попередили про катастрофу

За наймоторошнішим прогнозом, якщо тенденція збережеться, вже до 2100 року частина гірських масивів на Кавказі, Центральній Європі, західній Канаді, США і Новій Зеландії, можуть практично повністю позбутися льоду.

Дослідники стверджують, що найбільший внесок у втрату внесли льодовики на Алясці, в Патагонії і в арктичних регіонах. Льодовики в Альпах, на Кавказі і в Новій Зеландії також “всихають”, просто через їх відносно невеликі розміри вони відіграють незначну роль в цьому процесі.

Вчені використовували класичні гляціологічні польові спостереження в поєднанні з обширною інформацією з різних супутникових місій – дані допомогли відстежити зміни в товщині більш ніж 19 тисяч льодовиків. З’ясувалося, що останні 30 років льодовики посилено втрачають масу – 335 мільярдів тонн щорічно (підвищення рівня моря майже на 1 міліметр на рік).

Цікаво, що єдиною областю, яка не втратила лід в останні 55 років, стала південно-західна Азія (позначена на карті як ASW). Тут льодовики накопичили 119 гігатонн льоду.

Вчені відзначають, що зникнення льодовиків призводить до дефіциту води, меншої можливості вироблення гідроелектроенергії, все менше води залишається для сільськогосподарських культур. Підвищення рівня світового океану також критично збільшує ризик виникнення інших стихійних лих (зливові паводки на льодовикових озерах і селеві потоки).

Нагадаємо, високий  рівень моря вже незабаром може зруйнувати інфраструктуру, що забезпечує інтернет-зв’язок між великими містами – до такого висновку прийшли вчені з Університету Вісконсіна в Медісоні, США. Останні дослідження показали, що вже до 2033 року вода може затопити 4 000 миль (майже 6,5 тисяч кілометрів) оптоволоконних кабелів.

Через глобальне потепління на планеті Земля через чверть століття десятки мільйонів людей опиняться під загрозою існування.

Глобальне потепління призведе до збільшення в Україні «тропічних ночей», коли температура повітря не опускається нижче 20 градусів протягом усієї доби, а також посух і злив, які будуть пошкоджувати врожаї.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *